توصیه مورینیو به لمپارد برای مصاف با منچستریونایتد

توصیه مورینیو به لمپارد برای مصاف با منچستریونایتد

فرانک لمپارد به عنوان سرمربی چلسی کار خود در لیگ برتر را باید در ورزشگاهی دشوار مثل اولدترافورد و برابر یونایتد شروع کند. 15 سال پیش و در سال 2004 مورینیو نیز کار خود در چلسی را برابر یونایتد آغاز کرد و 1-0 به پیروزی دست یافت.

مورینیو در 15 بازی اول خود در شروع لیگ هرگز شکست نخورده و آمار او 10 برد و 5 تساوی بوده است. آقای خاص که فعلا بدون تیم است، به لمپارد توصیه کرد که به این بازی مثل یک فینال نگاه کند. چلسی سال 2004 با مورینیو از 8 بازی اول خود شش برد و دو تساوی کسب کرد و در نهایت توانست پس از 50 سال قهرمان شود.

 

مورینیو در این رابطه به اسکای اسپورتس گفت:« من رکورد فوق العاده ای در بازی های اول فصل دارم چرا که به هر بازی مثل یک فینال نگاه می کنم. اینطور نیست که بگویم این اولین بازی از یک ماراتون طولانی است. اولین بازی از لیگ یا 60 بازی احتمالی فصل. من بازیکنان را برای پیروزی و با انگیزه بالا به زمین می فرستم.

تصور کنید اولین بازی من در چلسی و لیگ برتر برابر یونایتد سر الکس فرگوسن بود و با یک گل پیروز شدیم. شروعی بسیار دشوار در لیگی که آرسنال سلطانش بود و مدافع عنوان قهرمانی. آنها فصل قبل بدون باخت توانسته بودند قهرمان شوند ولی ما در جدال با یونایتد و آرسنال فوق العاده کار کردیم.

در تیم تازه واردهایی چون کاروالیو، دروگبا، روبن و پتر چک داشتیم و آن اولین بازی شان در لیگ برتر بود ولی در نهایت پیروز شدیم. آن پیروزی اصلا کار ساده ای نبود.»