سلطانی‌فر: تلاش می‌کنیم استقلال و پرسپولیس تا آخر سال خصوصی شوند

سلطانی‌فر: تلاش می‌کنیم استقلال و پرسپولیس تا آخر سال خصوصی شوند

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نمی‌توان نتایج ۲ هفته ابتدایی لیگ برتر را ملاک قضاوت عملکرد باشگاه و سرمربی عنوان کرد، گفت: در فوتبال همیشه فراز و نشیب وجود داشته و حضور یک سرمربی جوان و با رزومه‌ای مناسب می‌تواند مایه امیدواریباشگاه استقلال باشد.

سلطانی فر اهمیت فعالیت‌های آکادمی‌های فوتبال در باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اگر در هر عرصه‌ای از زندگی درصدد کسب نتیجه خوب باشیم، باید خوب بکاریم تا به خوبی هم برداشت کنیم. در فوتبال هم وقت آن رسیده که پرسپولیس و استقلال با برنامه ریزی بلند مدت و علمی، شرایط را برای ایجاد و پرورش استعداد‌های فوتبالی فراهم کنند تا بتوانند از دسترنج خود، به منظور موفقیت بهره بگیرند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: فوتبال هلند در دهه ۷۰ با استفان کواکس و آژاکس و برخورداری از بازیکنان بزرگ ۳ دوره قهرمان اروپا شدند و در ۲ جام جهانی ١٩٧٤ و ١٩٧٨ هم به فینال راه پیدا کردند. هلند با تکیه بر برنامه ریزی مدون و با توجه به فعالیت علمی مدرسه فوتبال آژاکس همچنان یکی از قدرت‌های اروپا و جهان است و همیشه دارای پشتوانه قوی هستند.


سلطانی فر تصریح کرد: شاکله اصلی بوندس لیگا هم بازیکنان آلمانی هستند و سازمان و تشکیلات بسیار خوبی در این زمینه دارند. چرا، چون در مقاطع سنی مختلف استعدادیابی کرده و آنان را آموزش می‌دهند تا برای تیم اصلی آماده شوند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: از ابتدای حضورم در این وزارتخانه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند، اما با جلسات مکرر و تلاش شبانه روزی و حل کردن مشکلات متعدد، این ۲ باشگاه بالاخره مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آوردند. این تلاش‌ها به دلیل احترام به هواداران پرشور و پرتعداد سرخابی‌ها صورت گرفت.

سلطانی فر به اهمیت فوتبال برای مردم اشاره کرد و توضیح داد: اوج آمال و آرزو‌های طرفداران میلیونی این ۲ باشگاه در سراسر ایران این است که اوقات فراغت خود را با دنبال کردن و طرفداری از پرسپولیس و استقلال پر کنند. بدون شک فوتبال، ارزانترین و سالم‌ترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت ۴۰ تا ۵۰ میلیون ایرانی محسوب می‌شود، به همین دلیل اهتمام ویژه‌ای برای سامان دادن به اوضاع این ۲ باشگاه داریم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه پرسپولیس و استقلال را به یک چشم نگاه می‌کنم، تاکید کرد: همه تلاش و توان خود را به کار خواهم گرفت که این ۲ باشگاه تا پایان امسال واگذار شوند چرا که واگذاری را به سود فوتبال و ورزش کشور می‌دانم و برای تحقق واگذاری از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم.